رفتن به محتوا

چرا عضلات رشد نمی کنند؟

فهرست مطالب

 چرا عضلات رشد نمی کنند یا رشد آنها کم است؟ 

بعضی مواقع علاوه بر تلاش زیاد،نتیجه ای که می خواهید را نمی گیرید. این می تواند ناامید کننده باشه ولی دلایل مختلفی هم می تواند داشته باشه.

در این قسمت ۳ دلیل رایج عدم رشد عضلات را بررسی می کنیم

?اولین علت عدم دریافت پروتئین می باشد زمانی از که صحبت از میزان دریافت پروتئین میشود،عددی بین ۱.۵ تا ۱.۸ گرم به ازای هر کیلو عضله تر مد نظر است ،این فقط مقدار پروتئین است مهمتر از آن کیفیت پروتئین دریافتی است که باید مواد غذایی مصرف شود که اسید آمینه های ضروری EAA را داشته باشند.همه غذاها حاوی پروتئین کامل نیستند پس به نوع ماده غذایی مصرفی توجه کنید.

?دومین علت حجم تمرین می باشد در صورتی که حجم تمرین شما کم باشد و از برنامه تمرینی مناسب خودتان پیروی نمی کنید این میتواند علت عدم رشد عضلات شما باشد.

?سومین علت ژنتیک شخص می باشد که در برخی از افراد با عدم هایپرتروفی(افزایش حجم ) و یا محدودیت در آن مواجه می شویم که علت آن کمتر بودن سلول های ماهواره ای می باشد که سبب می شود فرد به تمرین پاسخ مناسب ندهد.

عامل اول قابل اصلاح است اما ژنتیک ممکن است یک سقف برای شما تعیین کرده باشد که میتوان با انگیزه و برنامه ریزی مناسب ان را جبران کرد.

 

نگارنده: معصومه حسینی

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،عضله ، عضلات ، عدم رشد عضله، چرا عضلات رشد نمیکنند 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =