رفتن به محتوا
نیاز بدن به پروتئین

نیاز بدن به پروتئین

بدن شما چه مقدار پروتئین می تواند جذب کند؟ 

? حالا سوال اینجاست که چقدر پروتئین در هر وعده غذایی استفاده کنیم؟

با توجه به گفته های قبل، برای اغلب افراد قابل توجیه است که باید تقریبا ۴۰ گرم در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنیم. این مقدار برای تولید هورمون ها، آنزیم ها و فاکتور های سیستم ایمنی و بافت های غیر عضلانی بدن کافی است، همچنین برای افزایش سنتز پروتئین عضله نیز کافی به نظر می رسد. با اینکه انسان ها در اندازه های آنتروپومتریک متفاوت، سن و جنس متفاوت هستند، اما ۴۰ گرم عدد مناسبی برای اغلب افراد است. در حقیقت، توصیه مطرح شده در راستای توصیه اساتید مطرح دنیا مانند دکتر شونفلد، آراگون و کانتریرس است.

سوال بعد اینجاست که آیا مصرف بیشتر پروتئین ، هدر دادن زمان و هزینه است؟؟؟

این سوال بسیار زیاد مطرح می شود… لطفا با دقت مطالعه کنید.

جواب این سوال خیلی ساده است، مصرف پروتیئن اضافه به گلوکز (قند) تبدیل میشود و برای ذخیره به چربی تبدیل میشود. با این حال، دلایل خوبی برای استفاده از پروتئین به عنوان منبع انرژی ، بعد از کربوهیدرات و چربی وجود دارد:

? اول این که پروتئین حس سیری شما را افزایش داده و بنابراین میل شما را برای مصرف کربوهیدرات کاهش میدهد.

?دوم اینکه پروتئین ها دارای اثر ترموژنیک بیشتری در مقایسه با کربوهیدرات و چربی هستند.  اگر شما به اندازه ۱۰۰ کالری پروتئین مصرف کنید، تقریبا ۱۰ کالری آن برای پروسس شدن پروتئین استفاده می شود.

?سوم اینکه پروتئین دارای قند بسیار پایینی است و تقریبا تحریک انسولینی نخواهد داشت.

پس با گفته های قبل، نتیجه میگیریم که برای افزایش حجم عضلانی خود تقریبا به ۴۰ گرم پروتئین نیاز خواهید داشت. شما میتوانید با مصرف منابع غذایی، این دوز را استفاده کنید، اما بدون مصرف مکمل مطمئن، کمی کار سخت تر خواهد شد.

نگارنده: معصومه حسینی

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،پروتئین،نیاز بدن به پروتئین 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + پانزده =