رفتن به محتوا

 بررسی دو اشتباه رایج در اجرای پشت ران خوابیده 

فهرست مطالب

 بررسی دو اشتباه رایج در اجرای پشت ران خوابیده (پشت پا خوابیده)

حرکت “پشت ران خوابیده” یکی از پایه ای ترین حرکات پا در بدنسازی است، و حرکت بسیار مؤثر و بی خطر جهت تقویت عضلات همسترینگ؛ اگر چه دستگاه های این حرکت طوری طراحی شده اند که حرکت به صورت ایمن و با حمایت از ستون فقرات باشد؛ اما دو اشتباه رایج می تواند این ایمن بودن را تحت تأثیر قرار دهد.

این اشتباهات شامل:

 فول فلکشن زانو:
اگر چه هر چه پدِ دستگاه به عضلات سرینی نزدیک تر شود، فلکشن کامل تری رخ می دهد و عضلات همسترینگ بیشتر تحت تأثیر فشار قرار می گیرند، اما در نظر داشته باشید، فول فلکشن زانو ( برخورد پد به باسن) باعث استرس بر زانوی شما می شود و بهتر است چند درجه فاصله بین پد و باسن باشد. معمولا افرادی که پد را به باسن می چسبانند حرکت را به سرعت، بدون تمرکز و کنترل انجام می دهند که این خود آسیب را دو چندان می کند.

هایپراکستنشن گردن:
از آنجایی که نگاه کردن به زمین یا نیمکت در احرای این حرکت جذاب به نظر نمی رسد، برخی ورزشکاران تصمیم می گیرند به جلوی خود نگاه بیاندازند و برای این کار بایستی گردن را بالا آورده و آن را از حالت طبیعی خارج کرد. هایپر اکستنشن گردن در این حرکت می تواند واقعا آسیب زا باشد و از آنجایی که این حرکت پایه ی ثابت بسیاری از برنامه های روز پا است، در صورت تکرار این اشتباه احتمال آسیب محتمل است. نگاه به طرفین هم می تواند ثبات ستون فقرات را تحت تأثیر قرار دهد و مهره های گردن را از حالت طبیعی خارج ساخته و استرس به مهره های گردن و ستون فقرات وارد نماید.

نگارنده: معصومه حسینی

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،پشت پا خوابیده،پشت ران خوابیده،

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − سه =