رفتن به محتوا
اشتباهات رایج در تناسب اندام بانوان

اشتباهات رایج در تناسب اندام بانوان

فهرست مطالب

مسیرهای اشتباه بسیاری در جامعه ی ورزشی ما وجود دارد، اما در مورد تناسب اندام خانم ها، دو مسیر شایع تر است که شاید فرد را برای همیشه از تناسب اندام سرد و دور کند.
این دو اشتباه رایج کدامند؟

 

 اول چربی سوزی بعد عضله سازی

براساس آنچه دیده ایم بخش قابل توجهی از مربیان خانم اعتقاد به این دارند که برای رسیدن به تناسب اندام ، اول باید چربی سوزی و کاهش وزن داشت، بعد باید به سراغ عضله سازی رفت. نتیجه چه می شود؟ از دست دادن قابل توجه عضله در فاز چربی سوزی و شل شدن بدن، که در فاز عضله سازی تا حد زیادی قابل جبران نیست.

 اول حجم بعد کات

متأسفانه برخی ورزشکاران حرفه ای آقا، همان مسیر مسابقات پرورش اندامشان را که شامل دوران حجم و سپس کات بوده را روی تمام مراجعینشان، از جمله خانم ها پیاده می کنند. مسیر حجم و کات، تنها برای مسابقات پرورش اندام کاربرد دارد و برای موفقیت بسیار وابسته به مصرف دارو است. در این روش در فاز حجم ورزشکار خانم، چربی زیادی در کنار عضله می سازد که در فاز کات از بین نخواهد رفت و این فاز همراه با تحلیل عضلانی شدید خواهد بود.

نتیجه گیری
مسیر صحیح تناسب اندام خانم ها، شامل عضله سازی و چربی سوزی همزمان است. این که چقدر اولویت بر چربی سوزی است و چقدر بر عضله سازی باشد بستگی به تست ترکیب بدنی فرد و هدف ورزشکار خانم دارد. نقش تغذیه و رعایت اصول تغذیه ورزشی در چربی سوزی و حفظ و تقویت عضلات بانوان بسیار مهم تر از تمرینات شماست. از آنجایی که ضعف عضلات در اغلب خانم های ورزشکار ایرانی وجود دارد، هر مسیری که از ابتدا در آن تقویت عضلات در نظر گرفته نشود، در اغلب موارد منتهی به شکست است.

نکته مهم
تناسب اندام به معنی بهبود ترکیب بدنی (عضله و چربی) بدن است نه کاهش یا افزایش وزن به تنهایی. به دلیل اینکه تقویت عضلات در خانم ها. بسیار سخت تر از چربی سوزی ست، تأکید بر چربی سوزی به تنهایی قمار بر توده ی عضلانی ست که نتیجه اش جز شل شدن بیش از حد بدن نخواهد بود.

نگارنده:معصومه حسینی

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،تناسب اندام بانوان،ورزش بانوان،اشتباهات بانوان در تمرین،اشتباهات رایج در تناسب اندام،اشتباهات در تناسب اندام،

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =