داشتن استخوان سالم با ورزش

 چگونه با ورزش استخوانی سالم داشته باشیم؟ 

💎استخوان ها مهم ترین بخش های بدن ما هستند.شما با داشتن استخوانی محکم می توانید به سالم بودن خود افتخار کنید.

 

استخوان های محکم تنها برای داشتن بدنی خوش فرم استفاده نمی شوند، بلکه این استخوان ها وظیفه حفظ اندام های داخلی بدن شما را نیز در دست دارند.
برای داشتن استخوان های محکم و مقاوم شما باید از دو کلید طلایی استفاده کنید. این دو کلید همان کلسیم و فسفر می باشند. البته دیگر مواد مغذی مانند پروتئین ها و ویتامین ها نیز برای این امر به مقدار کمتر مفید هستند.
عمل استخوان سازی از هنگام تولد شروع می شود و این مهم بسیار به رژیم غذایی شما بستگی دارد. شما باید در رژیم غذایی خود از موادی که به ساخته شدن استخوان های محکم کمک می کنند استفاده کنید و دلیل این رژیم غذایی را در سن ها  بالای ۳۰ سال بیشتر درک می کنید.

💎 ۵ روش برای داشتن استخوان های سالم:

اگه از آدمایی هستید که ترس دارید در آینده مشکل استخوان داشته باشید ما امروز واستون ۵ پنج تا روش فوق العاده مناسب داریم که با این روش ها می تونید استخوان های سالم داشته باشید و دیگه مشکلی از بابت درد استخوان نداشته باشید پس همراه ما باشید :
🔹 مقدار زیادی از سبزیجات بخورید : آیا می دونستید که سبزیجات برای استخوان های شما عالی می باشد.آنها یکی از بهترین منابع ویتامین C هستند که باعث تحریک تولید سلول های استخوان ساز می شود. علاوه بر این، برخی از مطالعات نشان می دهد که اثرات آنتی اکسیدان ویتامین C ممکن است سلول های استخوانی را از آسیب محافظت کند.

🔹تمرینات قدرتی و ورزش های تحمل وزن انجام دهید درگیر شدن در انواع خاصی از ورزش می تواند به شما در ساخت و حفظ استخوان های قوی کمک کند. یکی از بهترین نوع فعالیت برای سلامت استخوان تحمل وزن و ورزش با فشار بالا است که سبب ترویج تشکیل استخوان جدید است. البته در تمرینات قدرتی باید وزن بدن خودتان را نیز حساب کنید.

🔹پروتئین به اندازه کافی مصرف کنید : گرفتن پروتئین کافی برای سلامت استخوان ها مهم است. در واقع، حدود ۵۰ درصد از استخوان از پروتئین ساخته شده است.

🔹 غذاهای پر کلسیم در طول روز بخورید :
کلسیم از مهم ترین مواد معدنی برای سلامت استخوان است و آن مواد معدنی اصلی در استخوان های شما است. از آنجا که سلول های استخوانی قدیمی به طور مداوم شکسته و با سلول های جدید جایگزین می شوند این مهم است که روزانه کلسیم را برای حفاظت از ساختار و قدرت استخوان مصرف کنید.

🔹مقدار زیادی از ویتامین D و ویتامین K دریافت کنید:
ویتامین D و ویتامین K برای ساخت استخوان های قوی بسیار مهم هستند.

نگارنده: معصومه حسینی

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ورزش، داشتن استخوان سالم با ورزش ، استخوان سالم ، استخوان

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوزده − 16 =

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

نشستن بیش از حدافزایش قدرت