رفتن به محتوا

تاثیر فعالیت جنسی بر ورزش

فهرست مطالب

تاثیر فعالیت جنسی بر ورزش چگونه است؟ 

سوال متداول ورزشکار ها در رابطه با تاثیر فعالیت جنسی بر ورزش…     

از عهد یونان و رم باستان تا به امروز تفکر غالب بر این است که رابطه جنسی باعث کاهش کارایی و عملکرد ورزشی می‌شود. بر اساس همین تفکر، برخی ورزشکاران حرفه‌ای مُرتاضانه از هرگونه فعالیت جنسی چند روز تا چند هفته پیش از مسابقه خودداری می‌کنند. هدف از این مقاله جواب این پرسش است که مطالعات علمی چه نظری در این مورد دارند.

مطالعات خوبی در این زمینه به چاپ رسیده شده که یکی از ارزشمندترین آن‌ها مقاله سیستماتیک ریوو (systematic review) است که توسط محققان ایتالیایی به چاپ شده و تمام مطالعات پیش از این را مورد بررسی قرار داده است.

براساس نتایج این مطالعه جامع، تاثیر منفی فعالیت جنسی بر کارایی ورزشی کمتر از ۲ ساعت است. به بیان ساده‌تر درصورتی که رابطه جنسی ۲ساعت یا بیشتر از تمرین یا مسابقه فاصله داشته باشد تاثیری بر عملکرد ورزشی ندارد.

اگرچه این فیلد تحقیقاتی جدید است و نیاز به مطالعات در آن احساس می‌شود اما نتایج علمی تاکنون هیچ‌گونه تاثیر معنادار منفی از رابطه جنسی بر ورزش گزارش نکرده‌اند (با حفظ فاصله دو ساعته). بنابراین، این تصور که اگر ورزشکار در روز پیش از مسابقه رابطه جنسی داشته باشد باعث اثر منفی‌ بر کاراییش می‌شود صحت ندارد.

پ‌ن: حساسیت رابطه جنسی در کارایی ورزشی برای ورزشکاران حرفه‌ای است که باید در روز تمرین یا مسابقه در حداکثر کارایی خود باشند.

نگارنده: معصومه حسینی

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،تاثیر فعالیت جنسی بر بدن 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =