رفتن به محتوا
تمرین دو نفره

تمرین دو نفره و افزایش انگیزه

تاثیر تمرینات دو نفره بر پیشرفت ورزشی، تاثیر تمرینات دو نفره با همسر چقدر بر انگیزه ورزشی و سلامت بدن تاثیر گذار است؟ 

تمرین با یکدیگر چگونه شما را به سمت داشتن رابطه زناشویی بهتر هدایت می کنند…

آیا شما به دنبال راهکارهایی برای افزایش انگیزه جهت تمرین کردن هستید!؟ این چه طور است، زوج هایی که با هم تمرین می کنند، علاوه بر لذت تمرین بیشتر، روابط زناشویی بهتری نیز دارند. هنگامی که شما احساس تنبلی می کنید، شریک زندگی  روحیه شما را تقویت کرده و به شما حرکت می کند. تحقیقات نشان می دهد که یک برنامه سلامتی و تناسب اندام با شریک زندگی  ,کاهش وزن و تناسب را بهتر انجام می دهد و زودتر به هدف خود که تناسب اندام است می رسید.

  • چیزهای جدید یاد می گیرید

ممکن است  شما به تمرینات قدرتی علاقه داشته باشید، در حالی که شریک زندگیتان به  یوگا علاقه داشته باشدگام گذاشتن در برنامه تمرینی با شریک زندگی باعث می شود که چیزهای جدیدی یاد بگیرید مثلا یک ماه ورزشی که همسرتان انجام میدهد شما هم انجام بدهید و مهارتهای زیادی در این مورد را هم  کسب کنید یا هردوی شما به رشته ورزشی علاقه داشته باشید مثلا انجام حرکات یوگا سنتی وقتی باهم انجام دهید صمیمیت بوجود می آید و این به  انعطاف پذیری، تعادل و قدرت کمک میکند

  • عزت نفس و خود آگاهی خود را افزایش دهید.

تمرین و ورزش برای بدن و ذهن شما خوب است، اگر شما احساس می‌کنید که بدن خوش فرمی دارید و از این بابت خرسند هستید، این خرسندی بر سایر جنبه های زندگی شما نیز تاثیر می گذارد. یک تحقیق نشان داد که فعالیت‌های فیزیکی منظم و سطح آمادگی آمادگی جسمانی بالاتر کمک می کند که افراد احساس جذابیت بیشتری داشته و پر انرژی تر باشند. ورزش کردن عزت نفس را افزایش می دهد، که سبب می شود که افراد احساس بهتری داشته باشند. این پدیده، یک تاثیر مثبت بر روی عملکرد جنسی فرد دارد.

  • نیروی محرک جنسی خود را(LIBIDO) تقویت کنید.

فواید تمرین به تقویت عزت نفس خلاصه نمی شود. بلکه LIBIDO ما را نیز افزایش می دهد. ورزش منظم، برانگیختگی جنسی و حساسیت فیزیکی را افزایش می‌دهد. گردش خون منظم، به سمت ارگان های جنسی، بخش مهمی از میل جنسی و توانایی رسیدن به ارگاسم می باشد. با داشتن توان قلبی-عروقی بهتر، گردش خون کل بدن تقویت می شود. به علاوه هنگام دویدن بدن ما همان هورمون هایی که هنگام رابطه جنسی آزاد می‌شود را آزاد می‌کند. آندروفین، که به عنوان هورمون شادی نیز شناخته می شود، کمک می کند تا درد از بین برود، اضطراب کاهش یابد و به شما احساس سرخوشی می دهد. همچنین جای تعجبی نیست اگر شما به طور کلی احساس بهتری دارید. در نتیجه میل جنسی شما افزایش می یابد.

  • روابط خود را قوی تر کرده و اشتیاق خود را دوباره بازیابید.

زوج ها می توانند از تمام فواید تمرین در روابط و زندگی زناشویی خود استفاده کنند، تمرین کردن با یکدیگر تنوع را برای روابط شما به همراه داشته و صمیمیت و اعتماد را به ارمغان می آورد. تمرین کردن و عرق ریختن در کنار هم، و جشن گرفتن موفقیت با هم، باعث ترشح آندروفین بیشتر شده و شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند. شما یکدیگر را  در هر دو بعد فیزیکی و عاطفی، در یک سطح بالاتر میشناسید. در مجموع زوج هایی که تفریحات مشترک دارند، زندگی‌ شاد طولانی‌تری داشته، که خود یک تاثیر مثبت بر زندگی زناشویی آنها دارد.

مترجم:  محمد رامین