رفتن به محتوا

TRX ( تی آر ایکس ) چیست ؟

TRX کوتاه شده (TOTAL-BODY RESISTANCE EXERCISE) یک وسیله ورزشی جدید و البته معرکه، که تا حالا هیچ وسیله ورزشی به این قدرت و تنوع ساخته نشده بود که بتوانیم هرجا هر زمان و حتی برای هر رشته ای بتونیم ازش ستفاده کنیم.

تاریخچه :

شما میدانید که یکی از آماده ترین و ورزیده ترین نیروهای نظامی، سربازان نیروی دریایی آمریکا هستند که به دلیل کمبود جا و تجهیزات مورد نیازبرای آماده سازیشون روی دریا و توی کشتی همیشه با مشکلاتی رو به رو بودند تا اینکه شخصی با نام (رندی هتریک) فکر جدید و متفاوتی در سر پروراند تا وسیله ای طراحی کند که با هدف تقویت ،استقامت،قدرت بدنی،تعادل، انعطاف پذیری،سرعت و چابکی را توامان تقویت کند تا مشکلات تجهیزات ورزشی بزرگ و پرحجم غیر قابل حمل حل گردد.

او در سال ۱۹۹۰ این وسیله را اختراع کرد و تی آر ایکس در سال ۲۰۰۵ با کمی تغییرات به اوج کاربری خود رسید!

با این ورزش خیلی سریعتر از رشته های دیگه می توانید به بدن خود شکل بدهید!!!

هتریک میگوید :

این وسیله ساده و عجیب است و تنوع حرکاتی که میتوانید با آن انجام بدهید شما را حیرت زده میکند،ساده و قابل حمل و مناسب تمرینات حرفه ای و تمرینات ساده ی روزمره.
این وسیله تشکیل شده بود از یک بند چتربازی یک جفت دسته که هیچ گونه کشی در آن به کار نرفته بود و مقامت زیادی در مقابل نیروهای کششی و ظربه ای داشت.

این وسیله کمک زیادی به اعمال تمرین بر روی عضلات مرکزی بدن ریز عضلات و درشت عضلات با استفاده از تکنیک های خاص این ورزش میکند. شما با قرار گرفتن در حالات خاصی از این تکنیک ها میتوانید تمامی حرکاتی که با دستگاه ها بدنسازی انجام میدهید را به هم راه فشار وزنی مناسب به همراه نیروی کششی و تعادلی در بالاترین بازده انجام بدهید، حرکاتی از قبیل : حرکات اسکات, لانز , پرس سین و…

ویدیو های آموزشی TRX

مصرفی در ورزش تی آر ایکس :

با توجه به حالت قرار گیری شما نسبت به بند های تی آر ایکس و حالت آویزان و تلاش برای حفظ تعادل شما در یک ساعت کالری زیادی بیم ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو کالری را در یکساعت تمرینی می  سوزانید. در حرکات ابتدایی با که با تی آر ایکس طراحی شده می توانید, بدن خود را گرم کرده و چابکی زیادی داشته باشید, همچنین از طرفی در حرکات پایانی, بخاطر حرکات کششی ، بدنی انعطاف پذیرتر خواهید داشت .این وسیله ورزشی تمام شرایط مهم که در آمادگی جسمانی لازم می باشد را از جمله (استقامت, مقاومت, چابکی, انعطاف پذیری و تعادل ) را در یک زمان دارا می باشد و همچنین سیستم عصبی بدن را تقویت می کند.

با این ورزش خیلی سریعتر از رشته های دیگه می توانید به بدن خود شکل بدهید.

این ورزش مناسب تمام گروه های سنی است و همچنین معلولان هم میتوانند تمرینات بازپروری ابتدایی و حتی بازپروری پیشرفته را با این وسیله پر کاربد انجام دهند.
این وسیله نه تنها قابلیت ورزشی ورزشکاران حرفه ای را بالا می برد بلکه توانایی درمانی حرکات اصلاحی و کمک به مشکلات مفصلی و عضلانی را داراست.

آخرین مطالب TRX

وایپر بدنسازی

وایپر بدنسازی vipr تمرین باستانی معجزه ای برای چربی سوزی

جای تاسف است که وسیله ای به این با ارزشی مانند وایپر بدنسازی نادیده گرفته بشود و یا تصورات اشتباه و ناکافی پیرامون ان وجود دارد که باعث شده است
ادامه مطلب ...
TRX Training Plan

طراحی تمرین در تی آر ایکس TRX (بخش سوم)

طراحی تمرینات تی آر ایکس چگونه انجام می شود؟ چطور یک جلسه تمرین با بند TRX طراحی کنیم؟ روش های طراحی تمرین در تی آر ایکس کدامند؟ در بخش اول
ادامه مطلب ...
طراحی تمرینات تی آر ایکس

طراحی تمرین در تی آر ایکس TRX (بخش دوم)

طراحی تمرینات تی آر ایکس چگونه انجام می شود؟ چطور یک جلسه تمرین با بند TRX طراحی کنیم؟ روش های طراحی تمرین در تی آر ایکس کدامند؟ در قسمت اول
ادامه مطلب ...