رفتن به محتوا
فیتنس چیست

فیتنس

فیتنس چیست؟ تناسب اندام چه اهمیتی در زندگی دارد؟ 

فیتنس حالت یا کیفیت متناسب بودن تعریف شده است. در حدود سال ۱۹۵۰، شاید مصادف با انقلاب صنعتی کاربرد اصطلاح فیتنس در زبان‌های محلی غربی توسط فاکتوری ده‌گانه افزایش یافت. تعریف امروزی فیتنس هم به توانایی انسان در اجرای فعالیتی ویژه و هم سازگاری انسان با وضعیت‌های متنوع می‌پردازد. این مفهوم به‌نوعی اشاره به ارتباط درونی و تنگاتنگ جذابیت، زیبایی‌شناسی و تناسب‌اندام داشته، حال‌آنکه همین امر سبب پیدایش و رشد صنایع جهانی وابسته به تناسب‌اندام و ابزارهای مربوط به آن شده است؛ اما به‌صورت تخصصی‌تر مرکز جهانی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، اصطلاح فیتنس (تناسب اندام) را به‌عنوان توانایی اجرای فعالیت‌های روزمره با شدت و انرژی کافی، بدون خستگی مفرط و به‌صورت هوشیارانه به‌منظور لذت بردن از فعالیت‌های تفریحی و البته پاسخگویی به شرایط اضطراری در نظر می‌گیرد.

ازاین‌رو مخاطب تناسب اندام، عامه مردم فارغ از نوع جنسیت، سن و حتی سطح فعالیت و نوع کار تخصصی بوده و درواقع برای همه با هر شرایطی نیازی ضروری و قابل‌توجه است. با توجه به این گستره عظیم هر کس با هر نیازی ملزم به حفظ و اجرای آن است. یک کودک به‌منظور رشد قابلیت‌های زیستی- حرکتی، یک ورزشکار حرفه‌ای به‌منظور پرورش فاکتورهای ویژه ورزش تخصصی خود، یک فرد بیمار جهت کنترل و حتی درمان خود به اجرای آن می‌پردازند؛ بنابراین ضروری است تا همه اقشار جامعه بخصوص مربیان مؤلفه‌های مربوط به فیتنس را به‌خوبی بشناسند این مؤلفه‌ها در دودسته کلی در نظر گرفته‌شده‌اند.

بدنسازی نوجوانان

مؤلفه‌های مربوط به‌سلامت در تناسب اندام:

ترکیب بدنی

استقامت قلبی- عروقی

انعطاف‌پذیری

استقامت عضلانی

قدرت عضلانی

مؤلفه‌های مربوط به مهارت فیتنس:

چابکی

تعادل

هماهنگی

توان

سرعت

زمان عکس‌العمل

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari، اهمیت فیتنس،فیتنس چیست،

1 دیدگاه

  1. it is my pleasure that you enjoy the site, we try to do the best , may you like to visit us again 😉


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + دوازده =