رفتن به محتوا
mountain-climbers

آموزش حرکت پای کوهنورد

فهرست مطالب

اجرای حرکت پای کوهنورد چگونه است؟  
حرکت کوهنورد یا Mountain Climbers از جمله حرکاتی است که برای انجام آن نیاز به وسیله ی خاصی ندارید.
این حرکت: تعادل، چابکی و هماهنگی اعضای بدن را به چالش می کشد.
  تناسب عضلانی و قلبی عروقی را با افزایش قدرت، انعطاف و گردش خون بهبود می بخشد.
   عضلات بازو، عضلات مرکزی بدن (Core) و عضلات پاها را درگیر می کند.
آناتومی حرکت کوهنورد:
هنگام انجام این حرکت، عضلات شما برای حفظ تعادل، کنترل وضعیت و حرکت بدن شما به سختی فعالیت می کنند. تعداد زیادی از عضلات، اتصال استخوان بالای بازو به مفصل را ثابت نگه می دارند، اما بزرگ ترین عضله سرشانه که در حال کار است، عضله دلتوئید است. عضلات سه سربازو، بازو را صاف نگه می دارند. عضلات شکمی و عضلات پشت، باسن را کنترل می کنند و ناحیه مرکزی بدن ( Core) را پایدار می کنند. عضلات چهارسر پای عقب برای صاف نگه داشتن پا درگیر می شوند.
عضلات ران برای بالا آوردن پا به سمت سینه فعال می شوند.
به عبارتی این حرکت کل عضلات بدنتان را درگیر می کند.
 وضعیت پلانک برای شروع
موقعیت صحیح بدن هنگام انجام حرکت کوهنورد، برای به کارگیری درست عضلات موردنظر هنگام تمرین بسیار ضروری است. در وضعیت پلانک ( وضعیتی که حرکت کوهنورد با آن آغاز می شود) اطمینان حاصل کنید که دست هایتان را به اندازه عرض شانه باز کرده اید و کف دست ها درست زیر شانه ها قرار دارند. پاها کنار هم قرار می گیرند و شست پاها به سمت داخل خم می شوند. در این حالت دست ها و پاهایتان صاف هستند.
پشت خود را صاف نگه دارید.
 انجام حرکت 
وقتی به خوبی توانستید وضعیت پلانک را حفظ کنید، زانوی راست خود را به سمت سینه بالا بیاورید. توجه کنید که شانه هایتان جلوتر یا عقب تر از دست هایتان نروند و درست بالای مچ دست ها قرار داشته باشند.
پای راست را به حالت پلانک بازگردانید.
باسن تان را بالا و پایین نکنید و وضعیت صاف بدن خود را حفظ کنید.
اکنون این حرکت را با پای دیگر هم تکرار کنید.
برای افزایش اثر قلبی عروقی حرکت کوهنورد، سرعت حرکت پاها را افزایش دهید.
 
حرکت کوهنورد با حالات مختلفی اجرا می شود و درجات سختی مختلفی دارد، اگر آمادگی جسمانی کافی ندارید، ساده ترین نوع آن را که در این مقاله بررسی شد،  انجام دهید.
?اجرا توسط: احمدحیدری

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،حرکت پای کوهنورد

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 5 =