رفتن به محتوا
فست فود

مصرف فست فود و اثرات آن بر سیستم ایمنی بدن

فهرست مطالب

مصرف فست فود چه تاثیری بر ایمنی بدن دارد؟ فست فود بخوریم یا خیر؟ 

 بر اساس مطالعه اخیر در دانشگاه بون، نشان داده شد که فست فودها در طولانی مدت، اثرات منفی بر سیستم ایمنی دارند. این یک ادعا است، اما ما می خواهیم به بررسی یافته های این مطالعه بپردازیم. این مطالعه در ژانویه سال ۲۰۱۸ در ژورنال سل چاپ شد، که در مورد رژیم وسترن (غربی) بحث شده است که دارای چربی و قند بالایی است که بر سیستم ایمنی موش ها انجام شد. رژیم وسترن باعث پاسخ التهابی سیستماتیک شد و بعد از اینکه به موش ها یک رژیم غذایی سالم و طبیعی داده شد، این پاسخ التهابی از بین رفت!
آیا این گفته برای شما قابل حل است؟
اندکی شک وجود دارد که هر چیزی که ما می خوریم بر التهاب، اثر بگذارد!

با این حال، این مطالعه نشان می دهد که رژیم وسترن باعث تغییرات اپی ژنتیک در سلول های درگیر در ایمنی ذاتی شده است؛ اساسا از طریق این تغییرات، DNA که معمولا مخفی است، به راحتی قابل دیدن است.

موش ها تغییرات اپی ژنتیکی مضر را به “سلول های پیش داوری (پروجینیتور)” انباشته می کنند، سلول هایی که بیشتر از سلول های سفید خون ما عفونی می شوند. متأسفانه، با وجود تغییر رژیم غذایی، این التهابات سیستمیک، از بین نرفتند!!!
پس از اینکه موش ها، سلامت خود را به دست آوردند، محققان آنها را به یک توهین التهابی بازتاب دادند. پاسخ ایمنی حاصل شده اغراق آمیز بود، که نشان می دهد که سلول های پروجینیتور “حافظه”، التهاب قبلی را حفظ کرده اند. اساسا، پس از رژیم غربی، سلول ها، حالت التهابی خود را بدون شرایط التهابی به یاد آوردند!!!
یعنی وجود التهاب حتی بدون وجود عوامل التهابی!

پیامدهای این مطالعه کوتاه، اما شیرین است:

?رژیم غذایی ما می تواند پاسخ های ایمنی التهابی ما را به نحوی شبیه به عفونت، تحت تأثیر قرار دهد.

? رژیم غربی، دلیلی برای رپ بد دارد و اکنون شواهدی وجود دارد که سیستم ایمنی آن را به عنوان تهدید، تفسیر می کند، زیرا مکانیزم های ضدعفونی را برنامه ریزی می کند تا بیشتر به محرک های التهابی آینده پاسخ دهند.

? پس تیک اِوی (Takeaway) این مطالعه این است که فست فود یا همان رژیم غربی، باعث تغییراتی در اپی ژنتیک در سلول های سفید خون می شود!

پس لطفا فست فود نخوریم!

نگارنده:معصومه حسینی

 

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،فست فود ،ایمنی بدن ،چاقی،چاق شدن، چربی،شکم،مصرف فست فود 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − سیزده =