رفتن به محتوا
همه چیز در مورد روغن نارگیل

همه چیز در مورد روغن نارگیل

فهرست مطالب

آیا استفاده از روغن نارگیل مفید است یا مضر؟ آیا ارتباط مستقیم بین مصرف روغن نارگیل و ریسک بیماری قلبی دیده شده؟

همه چیز در مورد روغن نارگیل

۵۰ درصد روغن نارگیل اسیدهای چرب با زنجیره متوسط (mct oil) هستند که در بدن طی سه مرحله به راحتی جذب میشوند در حالیکه برای سایر چربی ها ، متابولیسم (سوخت و ساز) آنها در ۲۱ مرحله انجام میشود در نتیجه این چربی ها سریع به انرژی تبدیل میشوند و بدن آنها را ذخیره نمیکند ، بنابراین برای افراد مبتلا به کبد چرب و مشکلات صفرا وی یکی از بهترین چربی ها است.

۱۵۰۰مقاله ثابت کرده اند که روغن نارگیل یکی از سالم ترین روغن ها و جزء ابر غذاها است . روغن نارگیل دارای اسید چرب اوریک است که به جز روغن نارگیل در روغن پالم و شیر مادر یافت میشود . خاصیت ضدمیکروبی و ویروسی دارد و در نتیجه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند . در کشورهایی که به طور سنتی از روغن نارگیل استفاده میکنند میزان بیماری های قلبی و عروقی ۴۰ تا ۶۰ درصد کمتر از سایر کشورها گزارش شده است.

اما چرا دانشگاه هاروارد و انجمن قلب آمریکا مصرف این روغن را خطرناک میدانند؟ زیرا نود و یک درصد اسیدهای چرب آن اشباع است و این تصور وجود دارد که چربی های اشباع منجر به گرفتگی عروق و بیماری های قلبی میشوند . اما در مقالاتی هم دیده شده که این موضوع را رد کرده اند و ثابت شده که روغن نارگیل باعث بهبود پروفایل چربی و افزایش HDL میگردد.

هم چنین در مقاله ی دیگری از همین دانشگاه ارتباط مستقیم بین مصرف روغن نارگیل و ریسک بیماری قلبی دیده شده ، دلیل این مقاله بر این است که رژیم افراد مورد بررسی در تحقیق پرکربوهیدرات بود و در واقع تاثیر مصرف کربوهیدرات ها در بروز التهاب و افزایش چربی خون نادیده گرفته شده بود در صورتی که مصرف قند ، شکر و فراوان یکی از مهم ترین علل ابتلا به مشکلات چربی خون و بیماری های قلبی عروقی و گرفتی عروق میباشد.

علت دیگر اسپانسر شیپ قوی کارخانجات روغن گیاهی از انجمن قلب و عروق آمریکا است.

نکته: روغن نارگیل باعث بهبود پروفایل چربی و افزایش HDL میگردد . لازم به ذکر است که روغن حیوانی هم جزء دسته روغن های اشباع است و هر دو برای بیماری آلزایمر نیز مفید میباشند.

اگر طعم روغن نارگیل را در طبخ غذا دوست ندارید از آن به عنوان طعم دهنده برای چای و سایر نوشیدنی ها و حتی سالاد ها استفاده کنید.

نگارنده : خانم حاجیلو

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،مصرف روغن نارگیل،خوردن روغن نارگیل،روغن نارگیل

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،تاثیر خواب ناکافی بر مصدومیت،تاثیر خواب بر مصدومیت،خواب و مصدومیت

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =