رفتن به محتوا

اثر خستگی ذهنی بر کارایی ورزشکار

فهرست مطالب

 اصطلاح خستگی ذهنی بر کارایی ورزشکار چه ثاثیراتی دارد؟

 اثر “خستگی ذهنی” بر کارایی ورزشکار

 اصطلاح خستگی ذهنی به وضعیت بیوروانشناسی گفته می شود که ناشی از فعالیت ورزشی بلند مدت است. به بیان ساده تر خستگی ذهنی نوعی تمرین زدگی ناشی از کمبود انگیزه و حس تلاش در ورزشکار است. به نظر می رسد این وضعیت بیشتر در ورزشکاران استقامتی مشاهده می شود. اما نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که مطالعات نشان می دهند خستگی ذهنی، تنها بر استقامت و کارایی استقامتی ورزشکار اثر منفی دارد؛ در حالی که بر قدرت حداکثری، توان و کارکرد غیرهوازی بی اثر است. در واقع مدت زمان و شدت تمرین است که تعیین می کند خستگی ذهنی بر کارایی ورزشکار مؤثر باشد یا خیر.

نکته اول:  مطمئنا مربیان خانم بیشتر با این خستگی ذهنی شاگردان شان مواجه شده اند که یکی از دلایل آن تأکید بر تمرینات استقامتی ست.

نکته دوم:یکی از راه حل ها جهت از بین بردن این خستگی، تغییر رشته ورزشی فرد از تمرینات استقامتی به تمرینات مقاومتی مانند بدنسازی یا تی آر ایکس و یا ترکیبی از تمرینات مقاومتی و استقامتی با یکدیگر است.

نگارنده: معصومه حسینی

 

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،خستگی بر کارایی ورزشی ، خستگی ذهنی و کارایی ورزشی 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − پانزده =