رفتن به محتوا
سرشانه دمبل پرسی ایستاده

  برسی سرشانه دمبل پرسی

فهرست مطالب

 اجرای صحیح حرکت سرشانه دمبل پرسی چگونه است؟

 

 

سرشانه دمبل پرسی رو ایستاده بزن!

عضله دلتوئید شامل سه سر جلوئی، میانی و پشتی هست. این گروه عضلانی، ترکیبی از تارهای نوع تند و کند انقباض را دارا می باشد. اما یک سوال! کدوم حرکت برای این گروه عضلانی بهترینه؟

جوابش سرشانه دمبل پرسی ایستاده هست که بهش سلطان حرکات سرشانه میگن. وقتی سخن از درگیری تمام سرهای این عضله به میان می آید، این حرکت مهم و موثر قد علم می کند!

هفت سال قبل، دکتر سترباکن محقق توانمند تمرینات مقاومتی از کشور سوئد با همکارانشان به بررسی چهار نوع پرس سرشانه ( هر دو نوع ایستاده و نشسته با هالتر و دمبل) پرداختند و متوجه شدند که فعالیت عضلانی در حرکت پرس سرشانه ایستاده با دمبل، بالاترین و بهترین نوع حرکت پرس سرشانه می باشد.
بنابراین اگر شما هم زمان کمتری برای تمرین دارید و می خواهید در جلسات تمرینی خودتان فول بادی کار کنین، این حرکت رو فراموش نکنین.

نکته بسیار مهم عصبی-عضلانی:
حرکاتی که نیازمند استیبلیتی بالایی هستند ( اونائی که ایستاده اند و دمبلی هستند) بیشترین فعالیت عصبی-عضلانی رو در پی دارند. اگر چه که در حرکات ایستاده، ما وزنه های سبکتری رو نسبت به نشسته، می زنیم.

نکته مهم عمومی:
همیشه یادتون باشه که در حرکات ایستاده، انقباض عضلات شکم، چهارسرران، و مخصوصا سرینی ها، رو فراموش نکنیند.
منقبض نگه داشتن این گروه های عضلانی، قطعا فشار بسیار زیادی رو از مهره های ستون فقرات شما برمی دارد.
ضمنا اگر به تازگی فعالیت های بدنسازی رو شروع کردید، در هشت هفته اول، روی تقویت عضلات مرکزی بدنتان مثل شکم ، کمر، و سرینی وقت بیشتری بذارید.

نگارنده:معصومه حسینی

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 7 =