رفتن به محتوا
نارنگی

خواص نارنگی

وابستگی نارنگی و پرتقال

نارنگی از انواع مرکبات است و وابستگی نزدیکی به پرتقال دارد و با کوچک تر بودن اندازه، پوست سست و راحت برای کنده شدن و مغزمیوه شیرین تر از پرتقال جدا می شود و در اروپا به عنوان پرتقال ماندارین شناخته می شوند همانند پرتقال مرتبط با تیره افرا سانان است.

نام علمی:citrus reticulata

میوه کم کالری
مانند پرتقال نارنگی هم کالری بسیار کمی دارد (۵۳ کالری در هر ۱۰۰ گرم) با این وجود منبع با ارزشی از آنتی‌اکسیدان های فلا ونوئیدی مانند نارنگینین،نارنگین،هسپرتین، ویتامین آ ،کاروتن،زانتین ها،لوتیر است در حقیقت در بیشتر موارد بیشتر از پرتقال است.

نارنگی و جلوگیری از بیماری

مرکبات منبع غنی از ویتامین سی یا اسکروبیک اسید ویتامین محلول در آب هستند، ویتامینC یکی از قوی ترین آنتی‌اکسیدان های طبیعی است که نقش حیاتی در ساخت کلاژن ، بهبود زخم ها ،خاصیت ضد ویروسی ، فعالیت ضد سرطانی دارد و از بیماری انحطاط عصبی ، آرتریت جلوگیری می کند و با از بین بردن اکسیدان های آزاد به سرماخوردگی و تب کمک می کند؛ ویتامینC کمک به جذب آهن در غذاها با احیا کردن فرم فرو به طور کار آمد به فرم فریک در روده می کند.

به علاوه دارای فیبر محلول و نامحلول مانند همی سلولز و پکتین و…… است که جلوگیری می کند از جذب کلسترول در روده فیبر کافی کمک به حرکت روان روده کرده و به عنوان ملین عمل می کند.

مرکبات بر اساس مواد مغذی سالم و ویژگی هاس آنتی‌اکسیدانی ارزش گذاری می شوند یک حقیقت علمی ثابت شده درباره مرکبات به خصوص پرتقال به دلیل غنی بودن از ویتامین‌ها و مواد معدنی دارای فواید اثبات شده برای سلامتی است به علاوه متخصصین تغذیه شروع به فهمیدن دیگر فواید بیولوژیکی فعالیت آن کردند ترکیبات غیر تغذیه‌ای در مرکبات مثل آنتی‌اکسیدان های فتو شیمیایی،فیبر های محلول و نامحلول رژیم غذایی نقش حیاتی در کاهش عوامل سرطان زا و بسیاری از بیماری‌های مزمن مثل آرتریت ،چاقی و بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.

 احتیاط
اسپری حشره کش به طور گسترده ای در مرکبات استفاده می شود بنابراین توصیه می شود با آب سرد جاری قبل از استفاده شسته شود میوه‌های ارگانیک بدون مواد شیمیایی هستند و مناسب برای باز کردن اشتهاست

 

نگارنده:معصومه حسینی