رفتن به محتوا
سینه های زیبا در بانوان

زیبایی سینه در بانوان

فهرست مطالب

دلیل شل بودن سینه بانوان چیست؟ چرا فرم سینه های من خوب نیست؟ دلیل سایز کوچک سینه بانوان چیست؟ راهکارهای داشتن سینه های خوش فرم چیست؟

این روز ها با تغییر سبک مد و زیبایی، داشتن سینه های سفت و سر بالا برای خانم ها امتیازی برای زیبایی به شمار می آید اما گاها بعضی از خانم ها از شرایط بدنی خود نارارضی هستند؛ که دلایل مختلفی دارد که در مورد آن به طور کامل صحبت می کنیم. گاهی هم مشکلات بانوان بیشتر به دلیل عدم اعتماد به نفس و به دنبال تایید دیگران، به وجود می آید و شخص به صورت ناخوداگاه به سمت درگیری روانی با این موضوع و بعد به سمت عمل های زیبایی و روش های تهاجمی می رود، بدون آنکه نیاز به این عمل ها و … داشته باشند.
از عوامل مهم در فهم این موضوع که آیا شما سینه های زیبایی دارید یا خیر و یا اینکه سینه های شما متناسب با استایل و فیزیک شما هست یا خیر به مبحث شناخت ثیپ بدنی و رفتار های حرکتی زندگی بر می گردد و این گونه می توان نتیجه گیری کرد که شما در شرایط نرمال به سر می برید یا خیر… هرچند که سلامت عمومی بدن و شرایط مطلوب سیستم هورمونی زنانه از الویت بیشتری برخوردار است.

تمرینات سینه بانوان

مقالات پیشنهادی مرتبط فیتکراسفیت :اصول طراحی تمرینات “سینه” در “خانم ها”

پس از شناخت تیپ بدنی باید به بررسی دلیل آویزان بودن سینه ها، کوچک بودن و یا زیاد بزرگ بودن آنها بپردازیم:

 • آویزان بودن سینه

این امر ممکن است به واسطه افزایش وزن و کاهش وزن های مکرر باشد. شما باید آگاه باشید که بافت اصلی سینه بانوان از چربی تشکیل شده و زیر لایه چربی عضلات قرار دارند. تغییرات مکرر وزن در طول مدت باعث شل و سفت شدن سینه می شود و به مرور زمان پوست و توانایی الاستیسیته و حفظ شرایط خود را در موقعیت مطلوب از دست می دهد(اما کلاژن است که قابلیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند، این ماده را تا سنین ۲۴-۲۵ سالگی بطور طبیعی تولید می کند) تا حدی پایین تر از حد نرمال قرار می گیرد.
دلیل اصلی دیگری که می توان به آن اشاره کرد حاملگی ، شیر دادن و دلایل این چنین است که آن هم باعث تغییر سایز در سینه (کاهش و افزایش چربی) (پر و خالی شدن شیردان ها) می شود که در اثر تغییرات هورمونی بانوان از بعد از زایمان و تا زمان شیردهی نوزاد گاها تا ۳۰ ماه طول می کشد.
عدم اصلاح مشکلات پاسچرال(راستایی بدن) از عوامل دیگر افتادگی و فرم بدن سینه بانوان است که به دلیل رفتار های غلط در زندگی روزمره و معمولا با دلایلی نظیر(شانه های افتاده، پشت گرد، پشت تاب دار و …) ایجاد می شود که در این مورد حتما باید به پزشک و کاردرمان مراجعه کرد.

 • کوچک بودن  یا بزرگ بودن سینه

بر اساس تیپ های مختلف بدنی خانم هایی که تیپ بدنی فربه(اندومرف) دارند معولا سینه های بزرگتری دارند و خانم هایی که تیپ بدنی لاغرپیگر(اکتومرف) هستند سایز سینه های کوچکتری دارند و حتی گاها سینه هایی شبیه به آقایان دارند. پس این مسئله را در نظر بگیرید که به غیر از تیپ بدنی و وزن مهم ترین مسئله عامل وراثت است که تاثیر بسیار زیادی بر شکل و اندازه سینه بانوان دارد.

 1. چه راهکار هایی می توان برای بهتر شدن شرایط ارائه داد:
 2. وزن خود را تا حد ممکن ثابت نگه دارید(مخصوصا بعد از دوران زایمان به وزن ایده آل برگردید اما نه ناگهانی)
 3. از کاهش وزن های ناگهانی جدا پرهیز کنید(تقریبا هفته ای یک کیلو گرم و نه بیشتر)
 4. از رژیم های غذایی استاندارد استفاده کنید و زیر نظر پزشک باشید و نه توصیه های فضای مجازی و دوستان
 5. هیچ وقت از ورزش کردن غافل نشوید مخصوصا ورزش های مقاومتی( ثبات در ورزش باعث تنظیم سوخت و ساز بدن می شود، بدن در طولانی مدت خود را در بهترین شرایط ممکن حفظ می کند، همچنین بافت ها سفت و خوش فرم می شوند)
 6. در رابطه با ورزش تک بعدی عمل نکنید و فقط یک ورزش خاص مثل ورزش های هوازی تمام نیاز های بدنی و سلامت مارا تامین نمی کند و همینطور فقط تمرینات قدرتی به تنهایی کافی نیستند.

مشکلات سینه های بزرگ در بانوان

مقالات پیشنهادی مرتبط فیتکراسفیت :مشکلات سینه های بزرگ

توصیه هایی جهت سفت شدن و زیبایی سینه :

 • سینه هایی سفت با ورزش کردن:

چیزی جز تمرینات استقامتی سبب سفت شدن عضلات نمی شود.در هر جلسه تمرینی به مقدار وزنه های خود اضافه کنید ؛ قفسه سینه ، پارالل ، پرس سینه دمبل و پرس سینه هالتر در سفت شدن عضلات موثر است

 • استفاده از کرم های سفت کننده سینه:

در کنار ورزش و البته تغذیه مناسب استفاده از کرم های لیفتینگ امر سفت شدن عضلات سینه را تسریع میکند، این کرم ها دو بار در روز باید مصرف شود ، بهتر است بصورت دورانی و دایره ای سینه را ماساژ دهید

 • کلاژن برای داشتن سینه های سفت:

مواد غذایی حاوی کلاژن مانند مرغ ، گوشت بدون چربی ، و هر نوع میوه و سبزیجات قرمز رنگ میلاد

 • استفاده از سینه بند مناسب باعث سفت به نظر رسیدن سینه می شود:

در این مورد سعی کنید سایز متناسب سینه خود را پیدا کنید ، سایز تنگ سبب کوچک نشان دادن و خوش فرم نشان دادن سینه می شود اما خون رسانی را دچار اختلال می کنید. در این امر دقت کنید.

 • استفاده از آب درمانی:

استفاده از آب درمانی ، استخر ، جکوزی و حتی حمام با آب ولرم و ماساژ سینه در آب رو به بالا فرایند کلاژن سازی و سفت شدن عضلات را بیشتر می کند، بعد از استحمام زمانی که همچنان بدن گرم است با ماساژ سینه با مقداری یخ بمدت ۱۰ دقیقه سینه هایی سفت داشته باشید.

نگارنده: احمد حیدری

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهارده =