رفتن به محتوا
کاهش چربی

کم کردن وزن یا کاهش سایز

فهرست مطالب

بهترین راه برای کاهش وزن کاهش سایز کم کردن چربی

تغذیه غلط، عدم فعالیت بدنی منظم، چاقی واضافه وزن از جمله عوامل اصلی افزایش شیوع سندرم متابولیک در سالهای اخیر بشمار میاد، که با عوارضی مثل فشار خون بالا، مشکلات قلبی عروقی، بیماری کبد چرب، مقاومت به انسولین و دیابت، و بیمارهای متعدد دیگر همراهه. شیوع این مشکلات باعث شده تا بسیاری از افراد تصور کنند تنها با کاهش وزن از ابتلا به آنها در امان خواهند بود، از سوی دیگه تمایل برای دستیابی به ظاهر و فرم بدنی بهتر هم انگیزه مضاعفی را برای کاهش وزن در برخی ایجاد میکنه.
ولی متأسفانه بسیاری از افراد مسیر اشتباهی را در پیش می گیرند که در نهایت نه تنها به ارتقاء سلامتشون منجر نمیشه بلکه مشکلات دیگه ای هم براشون ایجاد میکنه.
یکی از دلایل اصلی شکست افراد چاق در مسیر ارتقاء سلامتی و فرم بدن، تمرکز محض بر کاهش وزن است، در حالیکه اگر کاهش وزن با تبعیت از روشهای نامناسب و رژیمهای غذایی غلط انجام شه نه تنها اثر مثبتی بر سلامتی نداره بلکه بسرعت باعث افت شاخصهای سلامتی میشه از جمله کاهش توده بدون چربی بدن شامل بافت عضلات، استخوان و حتی اندامهای داخلی.
کاهش بافت بدون چربی بدن به کاهش سوخت و ساز منجر میشه که خودش عاملی برای تمایل بدن به سمت ذخیره سازی چربی بیشتره، و در عین حال آثار منفی قابل توجهی بر کیفیت زندگی هم خواهد داشت، از جمله احساس ضعف و ناتوانی در انجام کارهای روزمره و افت عملکرد ارگانهای مختلف بدن.
برای اجتناب از چنین مشکلاتی لازمه به جای تمرکز بر کاهش وزن، تلاشتون را روی کاهش ذخایر چربی و افزایش یا حداقل حفظ توده بدون چربی بدن متمرکز کنید. و این مستلزم تبعیت از تغذیه مناسب و انجام منظم تمرینات ورزشی دقیق و هدفمنده، خصوصاً تمرینات مقاومتی.

نگارنده : احمدحیدری

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =