رفتن به محتوا

بهترین مکمل برای اکتومورف ها

فهرست مطالب

بهترین مکمل برای تیپ بدنی اکتومورف:

اکتومورف

به تیپ بدنی لاغر اندام  که به سختی وزن میگیرند و به راحتی وزن خود را از دست می دهند اکتومورف نامیده میشود. مکمل های مناسب برای این افراد در دوره حجم:

creatine

این مکمل که از فسفو کراتین است و تمرینات انفجاری و سرعتی استفاده میشود  برای افزایش قدرت و توان در این افراد کراتین گزینه بسیار خوبی می باشد.

gainer یا کربو پروتیین

بهترین و مهم ترین مکمل برای این افراد می باشد چون متابولیسم در این افراد به شدت بالا است این مکمل در کنار پروتیین کربوهیدرات نیز در آن وجود دارد. که کمک به دریافت میزان بیشتر کالری و همچنین ذخایر گلیکوژنی برای تمرینات قدرتی می کند.

whey

این مکمل که مهمترین مکمل در سنتز عضلات می باشد به این افراد برای افزایش حجم عضلانی و حفظ توده عضلانی مناسب است.

 دوره تثبیت:

در این دوره یک فرد اکتومورف کر دشواری را در پیش دارد چون براساس تیپ بدنی این افراد اکتومورف ها به راحتی وزن خود را از دست می دهند.

مکمل های مناسب برای اکتومورف ها در این دوره:

بهترین مکمل برای تیپ بدنی اکتومورف

milk and egg

این مکمل همانطور که از اسم آن مشهود است پروتیین تخم مرغ و شیر است  که در آن میزان زیادی پروتیین  و کازئین وجود دارد.

BCAA

این مکمل که اسید آمینه شاخه دار والین لوسین و ایزولوسین است; در حین تمرین با سوخت شدن آن از تجزیه عضلات جلوگیری می کند. اما با تمام این مکمل ها یک فرد اکتومورف مهمترین فاکتور برای  وزن گیری بخصوص  توده عضلانی تغذیه  مناسب است; که با افزایش دریافت پروتیین شاخص این توده را در بدن افزایش دهد. نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در بخش گفت و گو در میان بگذارید.

 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =