رفتن به محتوا
مکمل BCAA

مکمل BCAA

مکمل BCAA چیست؟ چه خصوصیتی دارد؟ چگونه مکمل BCAA را مصرف کنیم؟ 

BCAA از جمله مهم ترین و مفید ترین مکمل در کلیه رشته های ورزشی است.

معرفی:

BCAA از سه اسید چرب شاخه دار لوسین – ایزولوسین – والین ساخته شده است در متابولیسم عضلات شرکت کرده در موارد فعالیت شدید یا در گرسنگی آسیب جراحت این اسید آمینه ها اهمیت خاصی دارد که از کبد سنتز می شود مورد استفاده قرار می گیرند.

متابولیک BCAA ها باعث افزایش پروتئین و گردش خون، مسیرهای سیگنالینگ و متابولیسم گلوکز می شوند. اکسیداسیون BCAA ها ممکن است اکسیداسیون اسید های چرب را افزایش دهد و در چاقی نقش داشته باشد. از نظر فیزیولوژیک، BCAA ها در سیستم ایمنی بدن و عملکرد مغز نقش دارند.

چگونه این مکمل به شما کمک  می کند:

افزایش سنتز پروتئین

آمینو اسید زنجیره ای (که اسید آمینه ضروری والین، ایولولین و لوسین است) باعث تحریک سنتز پروتئین عضلانی می شود، به طور بالقوه بیش از یک پروتئین طبیعی است. سنتز پروتئین فرایند متابولیکی است که بدن شما پروتئین عضلانی جدید را تولید می کند، همچنین به عنوان دستاورد شناخته شده است.

کاهش تجزیه پروتئین

افزایش سطح BCAA همچنین با کاهش میزان پروتئین تجزیه می شود. آنها این کار را با کاهش فعالیت مسیر شکست پروتئین و نیز کاهش بیان چندین مجتمع درگیر در تجزیه پروتئین انجام می دهند.

جلوگیری از بروز خستگی:

مکمل اسید آمینه همچنین می تواند به تمرینات شدیدتری کمک کند. اسید آمینه های زنجیره ای(BCAA) برای وارد شدن به مغز با تریپتوفان اسید آمینه رقابت می کنند، جایی که تریپتوفان می تواند به سروتونین منتقل کننده نوروژن تبدیل شود.

در طول ورزش، سطح سروتونین افزایش می یابد و باعث می شود احساس خستگی بیشتری داشته باشید، به این معنی که شما قادر نخواهید بود به سختی فشار دهید.

مکمل BCAA مقدار تریپتوفان را کاهش می دهد و بنابراین میزان تولید سروتونین را کاهش می دهد. این ممکن است به شما اجازه دهد که سخت تر کار کنید، طولانی تر شوید و سود بیشتری کسب کنید.

طریقه مصرف این مکمل:

روزانه ۵ تا ۲۰ گرم اثرات جانبی ندارد اما به طور معمول و مناسب روزانه ۸ گرم  در زمان قبل و بعد تمرین پیشنهاد می شود.

منبع:BodybuildingWomenshealthmag

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،مصرف مکملBCAA،