رفتن به محتوا

گشنیز

 

 

💎از گیاهان سنتی منطقه مدیترانه است که تقریباً در تمام مناطق جهان مصرف می‌شود. گشنیز بسیار شبیه به شوید است که کاربرد آن در غذاها چه به شکل برگ و چه دانه آن فراوان است. از نظر گیاه‌شناسی، گشنیز متعلق به خانواده چتریان است. گشنیز دارای برگ‌های سبز تیره ، صاف ، بدون پرز و نرم است. برگ و ساقه گشنیز دارای عطر و طعمی نزدیک به مرکبات است. دانه‌های گشنیز ریز، قهوه‌ای مایل به زرد، به شکل گرد تا بیضی و دارای طعم و عطر شیرین و مرکبات مانند، اما کمی تندتر است.

💎نام علمی: Coriandrum sativum

خواص سلامتی:

🔹برگ و دانه‌های گشنیز حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی منحصر به فردی مانند بورنول ، لینالول ، سینئول ، سیمن ، ترپینئول ، دی-پنتن ، فلاندرن ، پینن و ترپینولن است. برگ و ساقه گشنیز نیز سرشار از فلاونوئیدهای آنتی‌اکسیدانی مانند بتا-کاروتن، کوئرستین ، کائمفرول ، رامنتین و آپیژنین است.

🔹گشنیز منبع غنی ویتامین A و ویتامین K است. همچنین دارای بسیاری از ویتامین‌های حیاتی از جمله اسیدفولیک، ریبوفلاوین و ویتامین C می باشد. این گیاه منبع خوبی از پتاسیم، کلسیم، منگنز، آهن و منیزیم نیز هست.

🔹قسمت‌های مختلف گیاه گشنیز (برگ، ریشه و ساقه) دارای خواص ضدعفونی‌کنندگی و ضد نفخ است. سایر خواص ذکر شده برای این نوع سبزی شامل این موارد است:👇
🔹ضد درد
🔹ضد اسپاسم
🔹 ضد بوی عرق
🔹 اشتها آور
🔹 تقویت معده و بهبود هضم
🔹ضد قارچ
🔹 ضد اضطراب
🔹آرام‌بخش
🔹 تقویت سیستم ایمنی
🔹کاهنده قند خون
🔹 کاهنده چربی و کلسترول خون.

🔹تخم گشنیز علاوه بر عطر و طعم دلپذیر، دارای خواص ضد میکروب، ضد انگل، ملین و مقوی معده است. تخم گشنیز جهت بهبود علائم سرماخوردگی، زکام و سینوزیت نیز به کار می رود.

نگارنده:معصومه حسینی