کلن بوترول چیست؟

کلن_بوترول چیست؟ کلن بوترول چه عوارضی دارد؟ 

 

💎یک داروی بتادوآگونیسته که اثرات کوتاه مدتش شبیه محرک هاست.

🔺مهم ترین کارکرد درمانیش در افراد مبتلا به آسم هست که عضلات دیواره ی راه های هوایی رو شل میکند. کلا در پزشکی هرجا دنبال باز تر کردن راه هوایی باشند ازش استفاده می کنند.

🔸کلن بوترول روی افزایش قدرت عضلات اثر می گذاره اما این مسئله از خواص محرک این دارو سرچشمه می گیرد به همان افزایش قدرتی شباهت داره که مصرف کنندگان افدرین با آن مواجه میشن با این وجود باز هم این مسئله قابل بحثه بسیاری از ورزشکاران معتقدند اگر کلن بوترول با سایر داروها ترکیب شود مسلما اثرات چربی سوزی آن افزایش می یابد زمانی که این دارو با هورمون های تیروئیدی و بویژه داروی قوی سیتومل (CYTOMEL ) ترکیب و اثر ترموژنیک آن بسیار چشمگیر می شود این مسئله تا آنجا ادامه می یابد که ورزشکار هنگام آماده شدن جهت حضور در رقابت های ورزشی با کاهش چربی اضافی مواجه می شود بدون اینکه کالری مصرفی خود را کاهش داده باشد چنین ترکیبی می تواند طی دوره استروئید بکار برود و در نتیجه خواص آنابویک بیشتر نمایان می شوند.

 

🔺آیا کلن بوترول واقعا نقش انابولیک ایفا می کند یاخیر؟

عده ای معتقدند این دارو موجب تقویت عضلات می شود و به عنوان یک ماده آنابولیک عمل می کند اما عده دیگری مخالف این مطلب بوده و معتقدند خرید چنین داروهایی چیزی جز اتلاف هزینه و وقت به همراه ندارد، زیرا این داروها اصلا آنطور که باید وشاید تاثیراتی ندارد البته این جروبحث ها هنوز هم ادامه دارد و بسیاری از کلن بوترول به عنوان یک ماده بالقوه آنابولیک استفاده می کنند.

🔺عوارض این دارو چیه؟
کلن به صورت بالقوه داروی خطرناکیه و میتونه باعث سردرد، لرزش دست، بی قراری و اضطراب، بی خوابی، تعریق ، افزایش اشتها، تپش قلب و فشار خون بشه.

🔹تپش قلب و لرزش دست به قدری آزاردهنده ست که خیلی ها رو وادار به ترک دارو میکنه؛ اکثر عوارض بالا وقتی دارو از بدن پاک بشه رفع میشن اما هنوز نمی دونیم عوارض بلند مدت این دارو رو بدن چیه؟ یکی از عوارضی که توو موش ها دیدن، اثرات منفی روی قلب موش ها بوده که به شکل افزایش سایز قلب شان بوده اما نه بواسطه ی افزایش توده ی عضلات قلب، بلکه به علت ایجاد بافت های فیبروز در قلب که قابلیت انقباضی ندارن، باعث سفت شدن قلب، از دست دادن قدرت انقباضی و بی نظمی های ضربان قلب شده.

نگارنده: معصومه حسینی

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سه × 3 =

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید