رفتن به محتوا

کراسفیت چیست؟

این سوالیه که معمولا از من میپرسن مخصوصا در کشوری که بیشتر ورزشکاران به رشته های پرورش اندام تمایل دارن و زیبایی فیزیکشون رو به هرچیزی ترجیح میدن حتی اگر فاکتور های دیگه ی ورزشی مثل انعطاف، سرعت،چابکی وحتی چیزهای ساده تر مثل دامنه های حرکتی را از دست بدهند، ولی ما خیلی متفاوت تر در این ورزش عمل خواهیم کرد، ترکیبی از  همه چیز…

(اسکات-پرس سینه-بارفیکس-لیفت-دویدن-و…)

کراسفیت توسط جرج گلسمن ابداع شد،یک سیستم تناسب اندام به همراه افزایش ظرفیت ورزشکاران در تمامی زمینه های آمادگی جسمانی،این امر به این معناست که کراسفیت برای بهتر بودن در یک مهارت و یا یک ویژگی طراحی نشده است.

موارد عالی راجع به کراسفیت این است که شما احتیاج به مربی و باشگاه ندارید،شما بیشتر نیازمند خلاقیت در طراحی تمرین هستید.یکی از زیبایی های ورزش کراسفیت نداشتن روزهای تمرینی تکراری است، به این معنی که شما هر روز با چالش جدیدی روبه رو هستید.
این اصل تنوع تمرین من را نسبت به کراسفیت ترقیب کرد!

احتمالا شما با انجام کراسفیت قویترین فرد بر روی زمین خواهید شد!!!

کراسفیت و تناسب اندام:

مهمترین اصل ورزش (داشتن هدف) ،اگر تمایل به تحرک بیشتر، قدرت بیشتر و ورزش واقعی دارید کراسفیت به شما کمک خواهد کرد. بی شک کراسفیت به دلیل داشتن تنوع بالای تمرینی در فاکتور های مختلف آمادگی جسمانی تاثیر فوق العاده ی نسبت به تمامی رشته های ورزشی بر روی زیبایی فیزیک شما خواهد داشت.

هدف از کراسفیت همه فن حریف شدن است!

اگر تمایل دارید که در یک مورد خاص تخصص پیدا کنید شاید کراسفیت آن چیزی نباشد که دنبال آن میگردید. این عمر به خصوص وقتی شما یک بدنساز و یا یک ورزشکار قدرتی هستید صادق است. کراسفیت شما را تنومند نمی کند مگر این که زمان بیشتری برای افزایش حجم عضلانی خود اختصاص بدهید.

ورزشکارانی مانند هدر ویلز، غنی فورنینگ، دن بیلی، مارکوس هندرن و آنی توریستووتیر به شما ثابت می کنند که تا چه اندازه می توانید در کراسفیت قدرتمند بشوید.

تفاوت  CROSSFIT و باشگاه بدنسازی :

کراس فیترها عموماً به صورت همگانی در سوله هایی که به آن ها BOX می گویند، تمرین می کنند. عضویت در BOX خوب در زمان تعلیم چگونگی بلند کردن تکنیکی وزنه های ترکیبی و وزنه های المپیک، مهارت هایی مانند DOUBLE-UNDERS (تکنیک طناب زدن) ، بارفیکس خوابیده و حتی تکنیک های دویدن و پارو زدن صرفه جویی می کند. زیرا  جنبه ی اجتماعی کراس فیت برای همه ی کراس فیترها بیشترین اهمیت را دارد. همگانی بودن، محیط اجتماعی و تمرینات گروهی آن ها را تشویق می کند تا همدیگر را حمایت کنند و به یکدیگر انگیزه دهند تا به هر ترتیبی شده تمرین شان را به اتمام برسانند.

به جای گروهی از ماشین های پیچیده ی تمرینی و تنوع بالایی از وزنه ها و دمبل ها میتوانید از مجموعه ی از سکو ها،طناب های سعود،حلقه ها،توپ های ورزشی(مدیسنبال)،کتل بل،میله بارفیکس و میله هالتر باکس تمرینی خودتون رو بسازید!

در یک باکس تمرینی شما نگرانی بابت رقابت ندارید شما باید بهترین خودتان باشید!

آخرین مطالب کراسفیت

وایپر بدنسازی

وایپر بدنسازی vipr تمرین باستانی معجزه ای برای چربی سوزی

جای تاسف است که وسیله ای به این با ارزشی مانند وایپر بدنسازی نادیده گرفته بشود و یا تصورات اشتباه
ادامه مطلب ...
عوامل کمبود انرژی و ضعف حین تمرین

عوامل کمبود انرژی و ضعف در حین تمرین

چه عواملی باعث کمبود انرژی و ضعف در طول تمرین می شود؟ چرا حین تمرین اندام ها دچار لرزش می
ادامه مطلب ...
تاثیر مثبت تمرینات قدرتی

۸ دلیل برای اینکه بانوان، باید تمرینات قدرتی با وزنه انجام دهند

اهمیت تمرینات قدرتی برای بانوان چیست؟ چرا بانوان باید سنگین وزنه بزنند؟ آیا وزنه سنگین برای زنان مضر است؟ میدانیم
ادامه مطلب ...

ویدیو های آموزشی کراس فیت