تفاوت تمرینات دایره ای و کراس فیت

کراس فیت چه تفاتی با تمرینات دایره ای دارد؟ تمرینات دایره ای چیست؟

تعریف تمرینات دایره ای:

به صورت ساده به این معنی باشد که بیش از یک تمرین که با هم ترکیب شده و به صورت دایره ای انجام میشود. تمرینات دایره ای بر دو نوع می باشد:

 • تمرینات دایره ای پیوسته:

در تمرینات دایره ای پیوسته حرکات پشت سر هم انجام شده بین آنها استراحت نداریم

 • تمرینات دایره ای متناوب:

در تمرینات دایره ای متناوب، تمرینات پشت سر هم انجام شده و بین هر تمرین و تمرین بعدی یک استراحت کوتاه انجام میشود.

تفاوت بین کراس فیت و تمرینات دایره ای در تعریف اینکه کراس فیت چیست نهفته شده است:
«تمرینات دائماً متنوع و کاربردی که با شدت بالا انجام می شود.» توضیح این خصوصیات، تفاوت را بیشتر روشن می‌کند.

تمرینات دائما متنوع:

اساساً در کراس فیت تمرینات به صورت تکراری انجام نمی شوند، چه روزانه و چه هفتگی. هر چیز که در یک تمرین قرار دارد متغیر میباشد تجهیزات، تکرارها، ست ها، نحوه استفاده از دستگاه ها و یا هالتر ها، کفش هایی که استفاده می کنید، داخل سالن بودن یا فضای باز بودن و … بیشتر اوقات ما می توانیم در زمان و یا با لباس مشخص تمرین کنیم و تغییرات به تمرینات محدود می‌شود، مانند تجهیزات، تکرار ها، وزنه ها، ست ها و …

متغیرها تصادفی نیست و اینگونه نیست که دسته ای از تمرینات را اتفاقی را درون یک کلاه ریخته و به صورت تصادفی و به عنوان یک برنامه تمرینی از کلاه در بیاوریم.

تغییرات دارای طرح و برنامه بوده و بر اساس اینکه قبلاً چه کاری انجام دادیم و برای آینده چه کاری می خواهید

 انجام دهید تغییرات برنامه ریزی می شود.

تمرینات کاربردی:

یکی از بزرگترین کلمات کلیدی در جهان فیتنس طی ۱۰ سال اخیر تمرینات کاربردی می باشد. مشخصات بسیار زیادی برای تمرینات کاربردی وجود دارد.

آن ها حرکاتی هستند که در زندگی حقیقی انجام می شود، شما در زندگی واقعی می نشینید و بلند می شود مانند یک اسکوات. آنها امن هستند حتی اگر وزنه های زیادی را حمل کنید. درمورد بلند کردن خودرو فکر کنید، ددلیفت، چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما تلاش می‌کنید که آن را انجام دهید؟!

خودرو حرکت نمی کند، آیا شما آسیب دیده اید؟ دد لیفت را صحیح انجام دهید، شما آسیب نخواهید دید.

آنها مرکب هستند و در عین حال غیر قابل تحمل، آنها از مرکز بدن شروع شد و به سمت انتهای بدن ادامه پیدا می‌کنند و از همه مهمتر آنها قدرت را به وجود می‌آورند. وقتی شما کاربردی تمرین می کنید بار زیادی را در مسافت زیاد و مدت کم و با سرعت بالا حمل می کنید:

قدرت متوسط = FxD/T

این مهم است که توجه داشته باشید که این شدت به هر فرد، سطح و خال روز او بستگی دارد. اگر شما ماه گذشته به خاطر داشتن یک فرزند خوب نخوابیده باشید، نباید به خود آن فشار را تحمیل کنید که وقتی خوب استراحت کرده اید تمرین می‌کنید. شدت همان اندازه قدرت می‌باشد، چیزی مانند آن. ضربان قلب نیست، عرق کردن نیست، گرم شدن، موزیک بلند یا گرفتگی شدید دست در اثر Pull Ups نیست بلکه اندازه قدرت خروجی می باشد.
شیوه تمرینات دایره قطعاً در کراس فیت انجام می‌شود. در این شیوه ورزشکار ی تکرار از یک تمرین را انجام داده و سپس Y تکرار از یک تمرین دیگر و … را در چندین ست تکرار می‌کند. ولی این فقط یکی از شیوه های تمرین در کراس فیت می باشد.

در زیر تعدادی دیگر از این تمرین ها را می بینیم:


• یک مایل دویدن، ۱۰۰ تکرار Pull Ups، ۲۰۰ تکرار Push Ups، ۳۰۰ تکرار اسکوات و دوباره یک مایل دویدن.(murph نامیده می ش

ود.)

• ۵ ست با ۳ بار تکرار حرکت دو ضرب. ( یک تمرین کامل برای یک روز می باشد، به همراه گرم کردن معمولی گرم کرد

ن با وزنه و سرد کردن با حرکات کششی)

• ۱۰۰ تکرار Burpy در زمان کمتر(یک تمرین، انجامش بده)

مقایسه یک ماه تمرین کراس فیت با تمرینات دایره ای، بینش بهتری نسبت به تفاوت یک تمرین اصیل مانند تمرینات دایره ای و یک برنامه تمرینات آمادگی جسمانی مانند کراس فیت که شیوه های تمرینی زیادی را پوشش می دهد، مانند چینش ها، تکرار ها، وزنه ها و …، را به ما میدهد.

 

کراسفیت ، فیت کراسفیت ، کراس فیت ، فیتنس ، تی آر ایکس ، تی ار ایکس ، TRX ، Crossfit ، Fitness ، سایت کراسفیت ، سایت فیت کراسفیت ، برنامه غذایی ورزشی ، برنامه ورزشی ، مربی کراسفیت، فروش لوازم ورزشی ، فروشگاه ورزشی ، فروشگاه فیت کراسفیت ، مشاوره ورزشی،احمد حیدری،ahmdheydari،تمرینات دایره ای ،

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
 • Avatar
  الهام رکنی
  پاسخ

  در فصل دوم اشاره میکنید که چطوری یک نفر تمرینات ابتدایی کراس فیت رو شروع کنه و اگه برایه خانمها این تمرینات در نظر گرفته بشه که خیییعلی عالی میشه

  • رامین
   رامین
   پاسخ

   سلام، خوشحالم که میبینم مطالبمون از طرف شما دنبال میشه و این برای تیم ما باعث دلگرمی
   ببینید این جوابی که من میدم صرفا یک نظر شخصیه، اصولا تفاوتی بین زنان و مردان در تمرینات کراس فیت وجود ندارد، چون تمرینات کاربردی بوده و امور معمول و عمومی زندگی را در بر میگیره. اصول شروع تمرینات هم که در قسمت دوم گفته شده. فقط باید توجه داشته باشید که برای طراحی تمرین حتما از یک استاد باتجربه مشورت بگیرید، که با توجه به کار، فیزیک، شرایط جسمانی و رشته ورزشی شما تمرینات مناسب را برای شما طراحی کنند.
   امیدوارم پاسخم برای شما مفید بوده باشد.

یک نظر بدهید

5 × 5 =

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تمرینات کاربردی تمرینات functionalتمرینات کاربردی